Download >> Download Guide turistike ne sarande ksamil


Read Online >> Read Online Guide turistike ne sarande ksamil


saranda

plazhet e sarandes

udhezues turistik

butrinti

bregdeti i sarandes


Saranda eshte qyteti bregdetar me jugor i shqiperise. Natyra e bukur qe te ofron deti Jon i jep nje frymarrje te thelle qytetit kodrinor. Ne Sarande mund te vizitoni: Butrinti Ndodhet 15 km larg qytetit te Sarandes, arrihet me cdo lloj automjeti privat funksionon dhe nje linje autobuzi e Bashkise se Sarandes, kalon kanalin e
19 Mars 2017 Ne kete publikim po sjellim plazhet ne zonen e Sarandes, Ksamilit dhe Lukoves, ku mund te kaloni pushimet gjate qendrimit tuaj. Preferojme qe listimin ta bejme nga afersia me Saranden. Gjithashtu ne kete publikim po i sjellim keto plazhe edhe me vendndodhje ne google map. Plazhi i Centralit ndodhet
Fundjava erdhi dhe ju nuk keni plane? Perse nuk bashkoheni me ne dhe provoni dicka ndryshe? Nje udhetim ditor peshkimi mund te filloje ne oret e para te mengjesit, duke u nisur nga Saranda ne drejtim te Ksamilit. Nje guide lokale do t'ju dergoje ne destinacionet me te mira pergjate bregut te Ksamilit, ku, te jeni te sigurt
30 Jul 2011
15 Nov 2014 Itineraret turistike •Ne Sarande arrihet nepermjet, rrugeve tokesore dhe detare. • Saranda ka nje itenerar mjaft Interesant per tu vizituar. Permendim rruget me te cilat vihet ne Sarande. • Sr – Butrint – Ksamil • Sr – Butrint – Xare – Konispol • Sr – Finiq- Delvine- Tatzat • Sr – Mesopotam- Syri I Kalter-
Saranda eshte nje qender e rendesishme turistike ne Shqiperi. Burim kryesor i te ardhurave eshte turizmi dhe emigracioni. Pozita e saj gjeografike favorizon shume bujqesine dhe blegtorine. Edhe pse pas komunizmit prodhimi eshte shume i paket. Ne zonen perreth Sarandes u ndertuan me pune vullnetare rinore dhe me
28 Gusht 2016 Sarande, Albania. Guide per ne Sarande. Si te shkoni ne Sarande, ku te akomodoheni ne Sarande. Gjithcka qe ju duhet te dini per qytetin Sarande. Vecanerisht per qytetin e Sarandes si edhe per qendrat turistike te Ksamilit dhe Butrintit ka marre rendesi te vecante zhvillimi i ekonomise turistike. 6.
CASTLE HOTEL Vendodhja: Eshte i pozicionuar ne bregdetin e Ksamilit perballe me ishujt. Kapaciteti: 12 dhoma te pajisura me te gjithe facilitetet e nevojshme. Bar veror ne plazh, plazh me cadra dhe shezlonge per pushuesit rreth 300-400 vende, shetitje me varke dhe guide ne pikat turistike te zones, parking etj. Dhomat:
Hotele dhe aranzhmane turistike ne Sarande. Hotele ne Sarande: Hotel Butrinti, Hotel Grand, Hotel Brilant, Hotel Kaonia, Hotem Mediterrane, Palma e Arte, Porto Eda, Andon Lapa i Pare.
     

Код:
https://www.flickr.com/groups/4206358@N24/discuss/72157687715243442/ http://ktthagq.rolbb.ru/viewtopic.php?id=74 http://www.texpaste.com/n/wfu576ez http://www.tulugarfavorito.com/social/m/feedback/view/Manualidades-de-trapillo-tutoriales-de-guitarra https://www.flickr.com/groups/3745267@N20/discuss/72157690056675405/